Keresés
Close this search box.
Keresés

Illés Fanni ezüstérmes 100 méteres mellúszásban a paralimpián

Illés Fanni, óriási csatában ezüstérmet szerzett az SB4-es kategória 100 méteres mellúszó számában a párizsi paralimpia hétfői versenynapján.

A címvédőként indult magyar versenyző a délelőtti előfutamok során a második legjobb időt érte el, így az esti döntőben az 5-ös pályán úszhatott. A Vasas kiválósága remekül versenyzett, 50 méternél negyediként fordult, majd a végén mindössze négy századdal maradt el a győztes olasz Giulia Ghirettitől.

A 32 éves Illés Fanni – aki alsóvégtaghiánnyal és összenőt ujjakkal született – ötödik paralimpiáján szerepelt, s a megnyitón ő vitte a magyar csapat zászlaját.

Ez a magyar küldöttség második érme a francia fővárosban, előzőleg – csütörtökön – Konkoly Zsófia megnyerte a 400 méteres gyorsúszást az S9-es kategóriában.