Keresés
Close this search box.
Keresés

Két századon múlott az újabb magyar ezüst – Németh Nándor negyedik 100 méter gyorson

Németh Nándor fantasztikus úszással olimpiai 4. helyezést ért el az úszás királyszámában, 100 méter gyorson. Úszónknak csupán egy századmásodperc hiányzott az olimpiai dobogóhoz.

A rajtot a magyar úszó a románok szupersztárja, a 200-on már győztes David Popovici, illetve a világcsúcstartó kínai Pan Csan-le között várta, a táv felénél 22.90-cel ötödik volt, azonban a hajrá szenzációs volt, és végül egyetlen századdal lemaradva a bronzérmes Popovicitól 47.50-nel csapott célba. Az ezüstérmes ausztrál Kyle Charmers is csupán két századdal előzte meg.

A számot a kínai 46.40 másodperces világcsúccsal nyerte, ez volt az első világrekord úszásban a párizsi olimpián.