Miként a KIX ismertetőjében olvasható, a film középpontjában egy felnövéstörténet áll, amelynek során a folyamatosan randalírozó kölyök, Sanyi felnőttkorára közellenség lesz, a sorsán keresztül pedig bepillantást nyerhetünk a srácnak és a családjának a mindennapjaiba. A dokumentumfilm látleletet kínál a leszakadó és magára hagyott városi szegénységről és mindezt valószínűleg igencsak hatásosan teszi, ugyanis Amerikában, a Maine állambeli Camden Nemzetközi Filmfesztiválon fődíjat nyert. Miként a zsűri méltatta:
,,Finom és nyers alkotás, amely megragadja az emberiességet.”
Mikulán Dávid és Révész Bálint rendezését a görögországi Beyond Borders Kastellorizo nemzetközi dokumentumfilm-fesztiválon is elismerték, itt a Megisti Ezüstkoszorú elnevezésű díját nyerte, a zsűri pedig a következőképpen méltatta:
,,…lebilincselő az elbeszélés ívének felépítése, csodálatra méltó a szereplők bizalma az alkotók iránt, és dicséretes az a bátorság, amellyel olyan témákhoz nyúl, mint a munkanélküliség, az alkohol és a családi diszfunkció – ami mind oly gyakori tud lenni az igazságtalan városi környezetben.”
Mindemellett az észak-macedóniai MakeDoxon a legerősebb erkölcsi üzenetet közvetítő Moral Approach díjjal ismerték el, azzal indokolva a döntésüket, hogy a film ereje és erkölcsi értéke a főszereplőket közvetlenül vonja be abba a világba, amelyben élünk, és amelyért felelősséggel tartozunk.
A KIX hazánkban első alkalommal a november 6–13 között zajló 21. Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivál (2024. november 6–13.) versenyprogramjában lesz látható, majd országos moziforgalmazásba november 21-én kerül.
Kiemelt kép: KIX (Forrás: Cirko Film)