Keresés
Close this search box.
Keresés

Hatalmas küzdelem után aranyérmet nyert Gulyás Michelle öttusában

A 23 éves sportolónő elképesztő teljesítményt nyújtott a párizsi olimpián, de nem csak neki örülhetünk, hiszen Guzi Blanka is épp, hogy csak lemaradt a dobogóról, a negyedik helyen végzett.

Legutóbb kereken húsz éve, a 2024-es athéni olimpián fordult elő, hogy magyar sportoló aranyat szerzett öttusában, akkor Vörös Zsuzsanna diadalmaskodott. Idén Gulyás Michelle már az első pillanatban igencsak kiemelkedően indított, hiszen a körvívásban huszonnégy ellenfelét is legyőzte és csupán tizenegytől kapott ki, az említett eredménye után a döntőt a második helyről kezdhette. A lovaglás során hibátlanul menetelt végig a pályán. Az UTE 23 éves versenyzője a huszonöt méteres mobilmedencében kétszáz méteres úszásban 2:12.44 perccel a negyedik helyen végzett, így a négy lövészettel megszakított 5×600 méteres futást a második helyről kezdhette.

A franciák indulójával, Elodie Clouvellel szemben – akinek egész Párizs szurkolt – 13 másodperc volt a hátránya, de nem fogott ki rajta az elképesztő nyomás és végül a lövészetben az első helyre került, mindezt pedig már a futás során sem vesztette el, nagy fölénnyel ért célba.

Gulyás Michelle a sportágban az ötödik aranyérmet nyerte el és egyben a magyar küldöttség tizenkilencedik érmét szerezte meg a párizsi olimpián.

Kiemelt kép: Gulyás Michelle (Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)