A kiállítás képeinek témáját tekintve mondhatnánk, zsánerképeket látunk, ám a művész festészete jóval több annál, mint a magyar vidéket ábrázoló életképek – olvasható a kiállításmegnyitó leírásában.

Bukta Imre: Ezt a földet szeretem | Magyar Krónika

A magyar vidék lelkét a legérvényesebben megfogalmazó képzőművész úgy járt be nagy utat a vasesztergályosságtól a hivatalos elismerésekig, hogy közben az élete origója mindvégig a kicsi Heves megyei falu, Mezőszemere maradt.

Az utóbbi időben motívumai egyszerűsödtek, az úgynevezett „mondanivaló” mintha hátrébb szorult volna, ám a festészeti telítettség által a leghétköznapibb történetet is – falusi utcán, vagy a kertek alján – traszcendens emelkedettség itatja át. Egy bicikliző falusi férfi másnak említésre sem érdemes, megszokott esemény, Buktának spirituális jelenség, így emeli magasba a hétköznapokat.

Hangsúlyozzák, aki látta a „Műveljük kertjeinket” című nagy sikerű kiállítását, annak is garantáltan új festészeti élményben lesz része, mert Bukta soha nem állapodik meg, nem rabja saját magának, hanem folyton új utakat keresve fejleszti festészetét.

Helyszín: Budapest 11, Bartók Béla út 11-13.
Megnyitja: drMáriás és Szurcsik József
A kiállítás december 14-ig tekinthető meg keddtől péntekig 10 és 14, szombaton 10 és 13 óra között. 

Bukta Imre Mezőszemerén született 1952-ben. Munkácsy Mihály-díjas képzőművész, érdemes művész. 1980-tól tagja a Szentendrei Grafikai Műhelynek. 1982 és 1985 között Derkovits-ösztöndíjas. 1987-ben Smohay-díjas. A budapesti Fiatal Képzőművészek Stúdiójának elnökeként és rendszeres kiállítójaként működött. Első egyéni tárlatát 1978-ban rendezte. Fontosabb kiállításai: Ernst Múzeum (1988), Szentendrei Képtár (1993), Dunaújváros és Várfok 14 Galéria (1999), Kieselbach Galéria (2019). Részt vett a Vajda Lajos Stúdió és a Mamű csoportos tárlatain. 1980-tól többször szerepelt a velencei biennálén. Művei megtalálhatók a Magyar Nemzeti Galéria és több hazai múzeum, valamint bécsi Albertina gyűjteményében is.

A magyar táj mint olyan – Bukta Imre képeiről | Magyar Krónika

Bukta Imre mezőgazdasági művészete sajátos jelenség a hazai képzőművészeti színtéren. Festményein, grafikáin, installációiban és performanszaiban a mai magyar vidék rögvalóságának ellentmondásos romantikája sűrűsödik össze.

Nyitókép: Godot Galéria / Facebook