Az intézmény a Petőfi Kulturális Program keretében, a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával olyan, a magyar kultúrát reprezentáló komplex csomagot küld a külföldi magyar intézeteknek, amelyet szabadtéri és egyéb fesztiválokon, rendezvényeken eredményesen használhatnak majd.

Az Etnobőröndben olyan játékokat és digitális anyagokat helyeztek el, amelyek a külföldi nagyvárosokban működő Liszt Intézetek munkáját segíti.

A Néprajzi Múzeum által fejlesztett csomag tartalma elsősorban a kitelepüléseken, a családi és más közönségprogramokon segíti a külföldi, más nyelvű közönséggel dolgozó intézeti munkatársakat, hogy a foglalkozásokat izgalmasabbá tehessék, látványosabban, érthetőbben tudják közvetíteni a magyar kultúra értékeit, hagyományait.

Értéktartó modernség | Magyar Krónika

A Néprajzi Múzeum új épülete maga a jövő felé megnyíló jelen, bátor elszakadás a múlt diktálta megoldásoktól, odabent azonban az őrzők, a múlt értékeinek megtartói dolgoznak majd azon, hogy találkozhassunk az elődök fölhalmozta értékekkel.

A bőröndben olyan eszközöket találni, melyeket az intézetek többször is felhasználhatnak, az alapanyagokat egyszerűen pótolhatják.

A memóriajátékok, kirakósok, pecsétkészletetek, készségfejlesztők mellett a múzeum olyan digitális fejlesztései is megtalálhatók, mint a Motívumalkotó alkalmazás vagy az archív néprajzi filmek gyűjteménye.

A Néprajzi Múzeum egy könnyen kezelhető molinót is készített, ami segíthet otthonosabbá tenni a kitelepülések helyszíneit, miközben a játékokhoz, a magyar népi kultúrához is kapcsolódik.

A látványos molinó Pekáry István Magyarország népművészete című 1955-ös festménye alapján készült, a játékok többségét pedig a Néprajzi Múzeum új gyűjteményi kiállításának Népművészet időről időre című részének műtárgyai inspirálták.

(MTI)

Nyitókép: Néprajzi Múzeum Facebook-oldala