A szezon egyik kiemelt eseménye lesz Bruno de Sá brazil férfiszoprán és a nuovo barocco együttes szeptemberi fellépése, valamint Thomas Quasthoff német basszbariton jazzkoncertje. A visszatérő sorozatok között újra szerepel A Zeneakadémia rejtett kincsei, a Klasszikusok vasárnap délután, a Konzis koncertek, és a gyerekeket ismét várja a Liszt-kukacok Akadémiája.
Az évad zenei fénypontjai közé tartozik a Liszt születésnapi fesztivál október 22-én, ahol Takács-Nagy Gábor vezényletével a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara lép fel. A koncerten Liszt Orpheus című műve, Esz-dúr zongoraversenye, valamint Saint-Saëns Orgonaszimfóniája hangzik el, a szólisták Szaniszló Attila (zongora) és Werner Lilla (orgona) lesznek.
A jubileumi programsorozat csúcspontja november 14-én, a Zeneakadémia alapításának évfordulóján tartott Ünnepi koncert, ahol Teremi Dárius vezényletével Gertler Teo (hegedű) és Szabó Balázs (orgona) lépnek színpadra. A műsorban Liszt, Bartók, Antalffy-Zsiross Dezső, valamint Bella Máté erre az alkalomra írt új műve szerepel.
Az évadban bemutatkozik a Zeneakadémia Koncertfúvós Zenekara is, míg a hagyományos Kodály-születésnapi hangversenyt az idén is megtartják. Kiemelt koncertként ünneplik Dráfi Kálmán zongoraművész 70. születésnapját tanítványai, kollégái és barátai.
A Fekete-fehér színei című sorozatban Magyar Valentin, Gyöngyösi Ivett és Demény Balázs adnak hangversenyt, míg a Kamarazene karnyújtásnyira sorozat a Bartók-emlékévhez kapcsolódva Kárpát-medencei impressziókkal tiszteleg a komponista előtt. Fellép többek közt Prunyi Ilona, Banda Ádám, Perényi Miklós, valamint a Duo Sera, a Szigeti Kvartett, a Classicus Vonóstrió és Kemenes András.
A Tehetség kötelez koncertjein a Zeneakadémia legfiatalabb tehetségei mutatkoznak be, míg az Itt és most sorozatban a kortárs zene kedvelői számára kínálnak különleges műveket: többek között Varga Abigél oratóriuma és Ölelés című tánckompozíciója, valamint a NeoQuartet, Korossy Quartet, Balog Alexandra, Rosa Hartley és Tomasz Máté kamaraestje is szerepel a kínálatban.
Hegedűirodalmi mesterművek és emlékezés: Concerto Budapest a Zeneakadémia színpadán | Magyar Krónika
A Concerto Budapest 2025. január 18-i Hegedűgálája maradandó zenei élményt nyújtott a Zeneakadémia Nagytermében. Keller András vezényletével és kiváló szólisták előadásában négy hegedűirodalmi mestermű hangzott el, miközben a koncert három nagy magyar hegedűs legenda előtt is tisztelgett. Az élő közvetítés felvétele még tíz napig elérhető.
A Kamara.hu Fesztivál művészeti vezetői Simon Izabella és Várjon Dénes, akik idén Pablo Casals csellóművész alakját állítják a középpontba.
A Bartók Világverseny idei fordulója augusztus 31. és szeptember 7. között zajlik, ezúttal zongoristák számára. A Jazz itt! és Akusztikus, autentikus sorozatok keretében többek közt Szokolai Dongó Balázs, a Senior Big Band és Lakatos Ágnes–Oláh Kálmán duója is fellépnek.
A Zeneakadémia műhelyei című széria kulisszatitkokat kínál, míg a Magyar kvartett tradíció folytatásaként a Keller és a Kelemen Quartet ad elő Bartók-műveket.
A szezont Tóth-Vajna Zsombor és a Harmonia Caelestis Barokk Zenekar zárja decemberben Barokk karácsony címmel.
A Zeneakadémia őszi koncertjeire a jegyértékesítés már megkezdődött, és továbbra is elérhetőek a mennyiségi kedvezmények. A Zeneakadémia Extra hűségprogram tagjai további előnyöket élvezhetnek.