A rendezvény rekordszámú, 400 alkotót vonultat fel, és négy tematikus nappal, valamint számos izgalmas programmal várja az érdeklődőket. A Magyar Művészeti Akadémia Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézete (MMA MMKI) közleménye szerint a kiállítás és a programsorozat átfogó képet kíván nyújtani a kortárs magyar művészet sokszínűségéről.
Az eseményen az építészet, a film- és fotóművészet, az irodalom, az ipar- és tervezőművészet, a képzőművészet, a népművészet, a színház, a zene és a művészetelmélet képviselői egyaránt bemutatkoznak.
Az Iski Kocsis Tibor, Sipos Balázs és Ferencz S. Apor kurátorok által gondosan válogatott tárlat betekintést nyújt a fiatal alkotók világába, megismertetve a látogatókat inspirációs forrásaikkal és művészi látásmódjukkal.
Kiss János, az MMA alelnöke hangsúlyozta, hogy az MMA művészeti ösztöndíjprogramja továbbra is hatalmas népszerűségnek örvend, hiszen idén közel tízszeres túljelentkezéssel több, mint 900 pályázat érkezett be.
A több hónapon át tartó kiállítás ezúttal a külföldi közönséget is megszólítja, hiszen a teremszövegek angol nyelven is elérhetőek. A tárlat kísérőrendezvényei között zenei koncertek, fotóművészeti és filmes workshopok, valamint irodalmi és színházi események is helyet kapnak.
A látogatók találkozhatnak dokumentarista fotósokkal, bepillanthatnak az animációs filmkészítés kulisszatitkaiba, valamint interaktív programokon keresztül ismerkedhetnek meg a kortárs alkotók munkásságával.
A népművészet kedvelői kézműves foglalkozásokon vehetnek részt, megismerhetik a hagyományos táncok és dalok világát, míg a színházművészet iránt érdeklődők rendhagyó előadások és beszélgetések során mélyedhetnek el az előadó-művészet különböző formáiban.
A rendezvény részeként a látogatók koncerteken hallgathatják meg a kortárs és klasszikus zenei művek különleges feldolgozásait, betekinthetnek egy restaurátorműhely munkájába, és közvetlen kapcsolatba léphetnek a különböző művészeti ágak alkotóival.
Az eseménysorozat egyik kiemelt célja, hogy a művészetet közelebb hozza a nagyközönséghez, és lehetőséget biztosítson a párbeszédre a művészek és az érdeklődők között.
A kiállítás május 10-én zárul, gyermekprogramokkal, tárlatvezetéssel és különleges koncertekkel. Az összművészeti seregszemle programjai ingyenesen látogathatók, de előzetes regisztrációhoz kötöttek.
További részletek az Essentia Artis honlapján.