Egy osztálykiránduláson csomagolt császármorzsával kezdődött minden. Egy uzsonna, amelyben benne volt az otthon íze, a nagymamai gondoskodás, a szeretet. Ez a pillanat inspirálta Anita és Éva közös álmát, a Császármorzsa nevű kis üzletet, amely négy év működés után most végleg bezár.
A tulajdonosok Facebook-oldalukon búcsúztak vendégeiktől. Mint írták, az indulásnál sem volt pontos tervük, csak lelkesedésük és barátságuk. Tapasztalat nélkül vágtak bele, de hamar beindult az üzlet: „Az első napba még ketten is majdnem belehaltunk, aztán az első napi forgalom tízszeresét le tudtuk hozni már egyedül is.”
Császármorzsa
Búcsúzunk. Az egész Császármorzsa egy gimnáziumi osztálykiránduláson szerzett élményből indult, mikor az egyik osztálytársunk nagymamája császármorzsát csomagolt neki uzsonnára, ami nekünk az…
A Császármorzsa négy éve alatt 13 tonna grízes smarnit sütöttek – az osztrák-magyar keverékét barátjuk, Szkladi keresztelte el monarchiának. Kínáltak még lepényt, quiche-t, puszedlit, leveseket és crumble-t is, de a smarni mindig a közönség kedvence maradt.
A vendégkör lelkesedése és hűsége meghatározó volt számukra: sokan a nyitás óta rendszeresen visszatértek hozzájuk, és mindig dicsérték a házias ízeket. „Annyira tudjátok dicsérni a morzsákat, hogy néha már zavarba is jövünk” – írják.
Bár a zárás gondolata lassan érett meg – változtak a tervek, Éváék hamarosan elköltöznek – az üzlet augusztusban még nyitva lesz. A pontos zárási dátumot a közösségi oldalaikon fogják közölni, ahol egy nagy búcsúakcióval is készülnek. |
Közleményükben külön köszönetet mondtak azoknak, akik támogatták őket az évek során: Papp Zolinak a lekvárokért, az Escript Design stúdiónak a díjnyertes arculatért, Virágvölgyi Istvánnak a kreatív tartalmakért, a segítő pultosoknak és barátoknak, a szüleiknek, a Bartók-negyed közösségének, és mindenkinek, aki kíváncsi volt a történetükre.
Mi is megírtuk Anita és Éva közös álmát:
Olvassák el a Bartók-negyedről készült összeállításunkat is:
BARTÓK BÉLA ÚT | Magyar Krónika
Buda első sugárútja, amely egykor a Karinthy és Kosztolányi humoros megjegyzései nyomán felharsanó nevetéstől zengett, majd az átrobogó buszoktól visszhangzott, mára a Duna jobb partjának pezsgő kulturális főutcájává vált. A különleges bárok, hívogató teraszok, izgalmas helytörténeti séták és színes kiállítások egyedi karaktert kölcsönöznek a bohémnegyednek. Nemhiába lett a Bartók fogalom.